Ellektropoint

Infolinia: 32 201 01 16

Koszyk jest pusty

Estetycznym i praktycznym rozwiązaniem stosowanym już od dawna w różnych ogrodach jest montaż oświetlenia ogrodowego. To nie tylko okazja na to, by dobrze oświetlić teren w nocy, ale także szansa na interesujące uzupełnienie ogrodowej aranżacji. Oświetlenie jest ważnym elementem architektury ogrodowej i powinien być bardzo dobrze zaplanowany. Architekci planują go zanim w ogrodzie pojawią się rabaty kwiatowe, trawniki oraz różnego rodzaju przydomowe powierzchnie. Montaż oświetlenia ogrodowego łączy się bowiem z rozkopywaniem terenu, co może być trudne w przypadku istnienia grządek, ścieżek i innych elementów. Aby uchronić teren przez dewastacją, warto zastanowić się nad wyborem wysoce funkcjonalnych lamp solarnych. W przeciwieństwie do lamp zasilanych energią elektryczną, oświetlenie zasilane energią słoneczną nie wymaga rozprowadzenia żadnych kabli i przewodów.

Specjalistyczny montaż oświetlenia ogrodowego

Elhurt24 KMB Marek Rydnak proponuje kompleksową usługę związaną z oświetleniem. Wszystko zaczyna się od przygotowania projektu, w skład którego wchodzi dokładne rozplanowanie położenia kabli i przewodów. Następnie zajmujemy się podłączeniem różnego rodzaju okablowania. Planujemy nie tylko miejsca położenia lamp, ale też decydujemy, do jakich obwodów elektrycznych będą należeć i ile ich będzie potrzebnych. Wykonujemy zlecenia montażu oświetlenia ogrodowego dla klientów z Katowic oraz okolicznych miejscowości. Posiadamy już bogate doświadczenie – realizowaliśmy projekty zleceń dla klientów indywidualnych oraz firmowych.

Oświetlenie ogrodowe a instalacje domowe

W większości przypadków oświetlenie ogrodowe przyłącza się do domowej instalacji elektrycznej – i trzeba wtedy zadbać o bezpieczeństwo, by zabieg taki nie stanowił zagrożenia dla domowników. Oświetlenie podłączane jest do oddzielnego obwodu, który powinien być chroniony dwoma rodzajami wyłączników: nadmiarowo-prądowym oraz różnicowo-prądowym (przeciwporażeniowym). Nasza firma stosuje dodatkowo wodoodporne osłony. Ręczne sterowanie oświetleniem montowane jest wewnątrz domu, choć włączanie i wyłączanie lamp najczęściej odbywa się automatycznie. Dbamy o tworzenie przekaźników, by móc zmieniać sterowanie z ręcznego na automatyczne, a w niektórych przypadkach wybieramy inteligentne rozwiązania, które pozwalają także gasić lub zapalać światła w ogrodzie zdalnie - przez telefon komórkowy czy Internet.

Odpowiednie napięcie

Rodzaj instalacji, m.in. wybór tego, czy będzie zasilana niskim czy wysokim napięciem, zależy od wielkość samej działki oraz oczekiwań klientów co do korzystania z zewnętrznej instalacji w innych celach niż oświetlenie, np. do podłączenia elektrycznego grilla, elektronarzędzi. Gdy wybieramy duże lampy i podświetlaną elewację, najlepszym rozwiązaniem będzie napięcie 230 V. Kabel powinien mieć odporność napięciową izolacji do 1 kV i przekrój żył 2,5 mm2. Należy dbać o to, żeby okablowanie nie było umiejscowione blisko dużych drzew, wzdłuż fundamentów, w odległości mniejszej niż 80 cm od rur wodociągowych. Przewody umieszczamy w gruncie na głębokości 70 cm.

wystarczy zasilanie niskim napięciem 12 V lub 24 V – używamy tu praktycznie każdego dostępnego przewodu, a głębokość i sposób ułożenia są dowolne. Należy pamiętać o nich w czasie prac ogrodowych, by nie uszkodzić instalacji.

Jeśli zależy Państwu na zamontowaniu komfortowego oświetlenia w ogrodzie na terenie m.in. Katowic lub w okolicach – zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 

Oświetlenie ogrodowe

 

Kontakt:

Jeśli chcą Państwo poznać szczegóły oferty, prosimy o wysłanie maila na nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można się z nami kontaktować telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 784 533 111 / 662 068 876.

Nasi partnerzy

  • HQ Vision
  • Bemko
  • Dahua
  • Kenik
  • Satel
  • Xblitz
  • Zamel
click here